Citat:
Ursprungligen postat av
heyhey1
Som någon annan sagt har jag gjort mix som varit lika potent som de potentaste mixarna på marknaden och fått liknande resultat.
Klart att det säkert förekommit någon hallucinogen, men tror det är extremt sällsynt - ingen vinst i det. Varför skulle de lägga in dyra kemikalier när de kan använda cannabinoider? Och jo det finns cannabinoider som knockar dig hårdare än riktig cannabis - detta är dock en nackdel. Ruset blir inte alls så lugnt som cb.
Kan tänka mig att rester av annat som fastnat i tillverkningsprocessen under dåliga förhållanden där de flashiga mixarna tillverkas (säkert någon smutsig källare i kina).
Varför mixar kickar så hårt? för de tar nog flera cannabinoider och gör det potent. Har själv prövat detta med 4 olika cannabinoider en gång i tiden, ingen mix jag köpt förutom spice gold och diamond slog det.
Desto potentare mix desto svårare är det att lägga av har jag märkt, med fysiska utsättningsymtom såväl som psykiska.
Nej, ska lägga mixarna åt sidan tror jag - inte värt det i längden.
I rökat från am-hi-co är det
fortfarande 5-MeO-DALT utöver cannabinoider i mixarna, vilket dom nu mera också skriver på sin hemsida.
första påsen jag klickade fram
http://am-hi-co.com/acatalog/afghai-...legal-usa.html har 5f-akb48 och 5-MeO-DALT i sig.
Likadant var det för 2år sedan då jag fick mitt analyserat fast med AM-2201 som var en populär cannabinoid då.
Dock tror jag inte några hallucinogener bidrar speciellt mycket till själva kicken. Det klarar Cannabinoiderna bra ensamma precis som Du säger