Citat:
Våld kommer inte att hjälpa. Strikt religiösa människor slåss garanterat bättre än förslappade proggliberaler.Tja, om vi ska utgå ifrån din analogi; så kan det stämma att islamister beter sig som vissa hundar, men det är att nedvärdera hundar generellt sett. De flesta hundar brukar faktiskt bete sig bra mot en husse som ger dem mat och husrum. Andra hundar måste man slå in vett och sans i, och det samma verkar gälla med islamister.
Citat:
Ja, så länge inte de inhemska människorna börjar jävlas.
Min erfarenhet är att de flesta, förutom zigenare och islamister, har stor respekt för svenskar.
Citat:
Taktiska överväganden är nödvändiga, tills läget inte längre kräver sådana hänsynstaganden.
Sen har det mest handlat om rövslickeri från islamisternas sida. Imamerna från moskéerna tog officiellt avstånd från uttalanden gjorda med dold kamera, Waberi tog avstånd från sina shariauttalanden och Omar Mustafa tog avstånd från de islamister han bjudit in som föreläsare. Och den lilla kärnan som värmer sig med offerkoftor och tramsar runt med påhittad rasism, börjar få sin smutsiga buk belyst, och fler och fler tar del av komedin. Koftan börjar lukta surt och kliar säkert en hel del.

Citat:
Det finns heller inget som talar för att det inte behöver gå så långt.
Visst är det så, men det finns inget som talar för att det behöver gå så långt.
Tror du att utvecklingen kommer att vända av sig själv? 
Citat:
Det kommer inte hjälpa, den demografiska utvecklingen tar inte hänsyn till vad "Europa tröttnar på". De är redan dömda.
Uppvaknandet har redan börjat och det börjar redan nu sättas ner fötter även i Sverige, och ännu mer motstånd mobiliseras runt omkring oss. Trenden är tydlig: Europa börjar tröttna på islamister och det ordentligt.
Citat:
Jo, men enbart från dem som förtjänar det, är min tolkning.
Jo, det förstår jag. Ni muslimer kräver solidaritet av andra men vill inte själva bidra med någon solidaritet.

Citat:
Märkligt i så fall att snart en fjärdedel av landets befolkning inte är etniska svenskar.
Normala människor utgår från att sina medmänniskor beter sig anständigt när de får hjälp från en nödsituation. Er rövhålsmatematik förstår vi oss inte på, eller snarare, den vill vi inte ha något att göra med.

Citat:
Mer dagisbjäbb.
Jo, så kan det vara när man har med idioter att göra.
Ja, det kan du ju alltid göra, men det räcker inte ens om du ber 10 gånger om dan. Din "gud" kommer fortfarande inte att lyssna.
Idag, i morgon och så länge du lever.
Ja, det kan du ju alltid göra, men det räcker inte ens om du ber 10 gånger om dan. Din "gud" kommer fortfarande inte att lyssna.
Idag, i morgon och så länge du lever.
Självklart kan klädseln tillämpas och anpassas. Det sker ju redan idag t ex när det gäller sikher.

