Bättre att hitta något grafikalternativ som är något vassare. Jag spelar ju trots allt HoN på min laptop som är 5 år gammal.
Det är en intel core 2 duo T5550 2gb ram. Okej kanske till och med närmare 6 år gammal. Tiden går fort. Spelade till och med fallout 3 på den. En del lagg men det fungerade någorlunda. Det är något Geforce M5600 grafikkort i den tror jag. Något liknande.
Dina krav är lätta men Intel integrerad grafik är väl inte direkt det vassaste. Kolla runt på sidor där de jämför grafikprollar.
Kom gärna med tips då jag inte fattar ett dugg av vad som.är bra eller inte.
Så bra som möjligt för så låg peng som möjligt
Den hade garanterat varit mycket bättre. Mycket bättre grafikkort vilket är vad du främst bör kolla på vid spelande. Sedan är ju också kylningen en viktig sak att hålla reda på då spelande kräver ganska mycket av just kylningen. Googla de modeller du är intresserad av.
Ot, hur går man tillväga när man ska köpa på blocket när.man inte bor nära varandra?
Har dom nån lösning, eller är det "pengarna på kontot sen skickar jag den"?
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!