Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
  • 2
  • 3
2013-08-27, 18:14
  #25
Medlem
Bror.s avatar
En liten uppdatering:

Man kände sig lite allmänt trög och seg någon/två dagar efter snetrippen men efter det var det som vanligt. Har både konditionstränat och styrketränat, och inte har jag märkt några direkta försämringar.
Jag vet nu att anledningen till snetrippen var den alltför höga mängden gräs, och eftersom jag hade upplevt ett tidigare skönt rus kände jag att jag åtminstone borde testa en gång till. I går tände jag därför på ca 0,2 gram (white widow) i vaporizern och inandades. Jag visste bättre denna gång och stängde av efter 4 bloss och väntade en kvart innan jag började känna ett skönt rus. Jag hade det allmänt gott under hela kvällen sedan och rökte kanske ytterligare 0,1 gram. I dag känner jag mig inte ett dugg seg som efter snetrippen, så därför kommer jag nog att fortsätta med rökat. Jag har definitivt lärt mig min läxa och kommer att ta det rejält försiktigt i framtiden.
Jag får tacka för era råd!
/Bror
Citera
2013-08-28, 19:42
  #26
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Likbent
0.8 gram är väldigt mycket för en ovan rökare. Det är till och med mycket för en dagligrökare om det är bra grejer.
Man ska ju försöka hålla sig till typ 0,2-0,3, känns bara som slöseri med 0,8 gram
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback