Citat:
Ursprungligen postat av
Bartolo
Det är rätt uppseendeväckande om det är sant att nästan inga svarta kvinnor blir våldtagna av vita män.
De är i regel inte attraktiva negresserna, finns liksom inget att hämta där för den vite mannen.
För en svart man är en attraktiv vit kvinna en kombination av åtrå, en dröm han oftast inte kan uppnå pga. av låg social status, mindervärdeskomplex och ett ofördelaktigt yttre och också ett uttryck för de svartas rasism mot de vita folken. Det där som det inte är korrekt att tala om.
Samma kan med lätthet appliceras på Sverige, i stort sett inga svenska män våldtar invandrarkvinnor medan invandrare siktar in sig på svenska kvinnor och flickor.
Sådan är både den svarte mannen och araben till sin natur. Rasister mot vita pga. av egen oförmåga och ett gigantiskt mindervärdeskomplex mot vita människor.
Personrån med misshandel mot svenska ungdomar är en annan sida av samma mynt dvs ett uttryck för rasism riktad mot vita från mörkerfolken.
När hörde man talas om svenska ungdomar som söker upp invandrarungdomar för att råna och misshandla? Det existerar knappast precis som fallet med våldtäkter.
Vilka är det som är rasister?
Inte så konstigt således, likadant överallt. Men det får man ju som bekant inte tala om.