Citat:
Ursprungligen postat av
falsk_mekaniker
Nu fungerar uppladdningssidan så varför dröja med filmen tills kl 20.00? Här kommer den
https://vid.me/YRur.
visserligen visar denna film inte något nytt direkt, däremot så fungerar den säkert/kanske/förhoppningsvis som någon slags väckarklocka för de som fortfarande inte förstått(värt att nämna är att det finns flera liknande läger där miljöförstöringen ser likadan ut runt omkring högdalstoppen som gränsar till hökarängen/gubbängen/fagersjö)
Denna svinstia var inte så trevlig att vandra runt i och vissa platser kunde jag inte komma fram till utan att behöva vandra i mänsklig avföring, därför filmar jag ibland från avstånd på bekostnad av att hela förödelsen inte syns.
Onödig info: Det första jag gjorde när jag kom hem var att slänga mina hyfsat nya skor som tyvärr var kontaminerade.
edit; mycket nerhuggna träd på platsen
Det här är ingeting annat än en ren krigsförklaring mot Sverige!
Hur i hela jävla glödheta helvete kan detta tillåtas fortgå???
Jag som är naturälskare blir fullständigt rasande när jag ser detta!
Det här visar hur politikerna sviker svenska folket. När inte ens demolerad totalförstörd natur kan få folk och politiker att vakna, vad fan ska man göra då??
Jag blir helt jävla matt... Ni som läser här, kolla på videon och sprid vidare till så många som möjligt och fråga om de tycker detta är bra. Den här filmen kan vara den värsta jag sett från Sverige hittills. Tack
falsk_mekaniker för att du fångat detta på film även om det gjorde mig illamående. Jag tror att den här filmen kan göra skillnad om den når tillräckligt många. Här ser vi vad som följer i zigenartiggarens spår: Ödeläggelse och elände.
Återigen: Vad hade hänt om ett par svenskar hade åstadkommit motsvarande förödelse? Böter på sjusiffriga belopp och kanske till och med fängelse är min gissning. Vad händer när zigenartiggaren gör motsvarande mina damer och herrar?
Jo:
Ingenting!
Hur länge ska svenska folket tåla detta? När har vi fått nog?
Hjälp till att sprida denna film!