Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2013-05-15, 15:55
  #13
Medlem
Skulle ha köpt en Skoda om jag var du. De är billiga i drift, skitbra komfort och billiga att köpa. De har många VW-delar men är mycket billigare. Det som skiljer dem åt är i princip utseendet.
Volvo är inte mycket att ha numera, går inte att jämföra med hur de var fram till början på 2000-talet då de var överlägsna! Gammal bil = volvo är bäst! Ny bil = volvo är överskattad och lever på sina gamla meriter.

Både v50 och s60 är dyra att köpa och drar för mycket bränsle för sin storlek. S40 och v40 är bara skit.

En VAG-bil, d.v.s. audi, vw, skoda eller seat hade jag satsat på. De japanska bilarna ska väl också vara bra, har dock ingen egen erfarenhet.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback