Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2013-01-29, 11:50
  #1
Medlem
daemonoliths avatar
En kväll/natt & tripp på stilnoct!

Kvällen började med två ’små’ (cirkulisa), för att somna på..
Men as usual, somnade inte på dom och man började känna att det kliade smått i fingrarna efter någon till baby-stilnoct.. så det blev så, tog några till! Minns inte vid det här laget vad jag heter än mindre hur många till jag trycke i mig andra gången haha.. men gissar på den säkra 3:an eller den vågade 4:an (3-4st dvs). Stilnoct är man tydligen mer försiktig med vad gäller doseringar än t.ex Imovane, där ryker resterande piller ner efter första dosen på två tabletter.

Nåja, de senare doserna kan jag inte uttala mig om mer än att jag tog de sista på 30-packs kartan innan jag bar mig ut. Vad kan det vara 1-2 styckna till då..

När jag hade varit ute ett tag så hade jag vilselett mig totalt, ena stunden var jag i en annan kommun fick jag för mig och andra stunden var jag inomhus fast jag egentligen inte var det.. var på väg till en pizzeria där jag skulle möta en polare, men det blev aldrig av. OBVIOUSLY! ;-)

Nåja, någon gång under min vandring tappade jag plånboken.. med jag var helt övertygad om att det var en taliban unge som hade snott den ur mina händer. Vilket jag sa till polisen då jag ringde dom (första ggn dvs haha). Så vi bestämde träff utanför en ahmburger resturang i stan, skulle lämna lite mer information åt dom.. det var ett under att jag hittade/ tog mig dit
Så där stod jag och skrek att det var si och så, att dom måste sköta sitt jobb och leta reda på den där turkungen jag snackade om. Vid det laget hade inte stilnocten slagit till som hårdast, för polisen anade då ingenting och plockade inte in mig utan körde bara vidare sen då vi snackat klart.

Nästa gång jag ringer polisen säger jag att det är talibaner som springer omkring på ett område där jag höll till och förföljde mig bl.a. Det låter ju väldigt troligt om man säger så, så att polisen började väl ana att läget inte stod till som det skulle haha.. Ännu en gång höjde jag rösten åt dom, sa att dom måste ju ta mig fan komma dit och plocka in dom för att folk går ju inte säkra här på gatorna, det andra och sista jag minns av det samtalet var att jag sa något om att de var skitpoliser och att vi lever i ett liberalt land haha!

Tredje gången ringer jag och säger att jag hade sett en död flicka ligga i ett dike på en tomt.. då jävlar hörde man oron och stressen i telefon hos den polisen jag snackade med. Men så kläcker jag ur mig att ”Det var min vampyrkompis som tämde henne på blod” och något mer. Då jävlar måste dom ha tänkt att det är dags att plocka in bruden för det här känns riktigt ostabilt
Dom sa att jag skulle stanna där jag var, utanför Ica för att prata med mig.. jag tyckte att det var en bra idé för inte tänkte jag ens tanken på att de skulle kunna plocka in mig och skit. Nejdå, så satte mig på asfalten och väntade i max 5 minuter sedan röde jag mig vidare efter gatorna.. sikken tur det kan man tycka idag, tog mig ju tillbaka till min kompis trots allt ändå.. TILL SLUT!

Allt detta var hur verkligt som helst.. och det där med vampyr kompisen måste ha berott på att jag hade sett en vampyrs bekännelse någon dag innan. Helt verkligt, och allt det jag sa var banne mig sant!

Någon gång mellan dessa samtal hamnade jag i två bilar som stod olåsta.. Försökte få igång ena bilen med en pinne, gick ju jävla bra det också. Eller så INTE haha ;-) Den andra var en splitter ny bil av okänt märke. Där satte jag mig i baksätet, och även där i bilen i båda framsätena satt två kvinnliga talibaner (turkar, irakier etc). De hade på sig dom där slöjorna och skit på skallen och framför ansiktet.. jag satt och pratade med ’dom’ ett bra tag, tyckte att dom kunde i alla fall säga något tillbaka och svara på det jag sa/frågade.. Sa högt i bilen att dom var jävligt otrevliga osv. Sen kommer en kille och skickar ut mig ur bilen, han säger att det är hans brorsas bil och att han skulle flippa om han fick veta att jag var i hans bil än mer ha suttit i den överhuvudtaget.
Gick då ut ur bilen och någon gång därefter kom jag slutligen tillbaka hem till min polare som jag lämnade då jag hade tagit mina piller..

Det var en gång på stilnoct och har några andra tillfällen som har varit rätt roliga att berätta & tänka på såhär efteråt haha.. En gång satt jag hemma själv och hade skit tråkigt, så jag hittade väl på att det var polare i lägenheten. Ena gången var det en av bäst polarna, jag bad han ta fram min laddare och leta efter min mobil men det gjorde han inte och pratade gjorde han inte heller så skällde ut han och skrek ut i tomma intet, tyckte han var otrevlig han med och jävligt seg.. Ville ju ha mina mobil grejer då på stört haha.

En annan gång var det två demoner i min tvättkorg haha.. de sa ingenting eller gjorde inte mycket förutom att bara sitta där i och stirra. Till slut blev jag så arg att jag skrek åt dom och sa ”vad fan gör ni här om ni inte kan prata med mig eller skrämma mig, mig lyckas ni då inte skrämma där ni sitter och trycker” Haha jises..

Och en annan gång stod jag och väntade på bussen, skulle till mitt ex i stan.. sen plötsligt medans jag står där och väntar ser jag mitt ex och hans tjej polare ligga i ett dike. Detta var på sommaren. Så jag springer tvärs över vägen och lägger mig i diktet, lutar mig framåt och försöker pussa honom.. Ju mer jag lutar mig neråt ju mindre blir han och jag säger förbryllat att ”försvinn inte, lämna mig inte nu!”
Sen kommer bussen och jag vaknar till liv, i alla fall litegrand så att jag fattar att jag ska över på andra sidan och stiga på bussen. Busschaufören undrade ”hur mår du nu egentligen” och jag säger bara att ”jag har bara lite ont i ryggen” haha.. that’s it!

Och ännu en annan gång hade jag tagit bara några få hos mitt ex, råkade slumra till ett tag och när jag vaknade brast jag ut ”du har en bejbis bakom örat” hahaha.. och han bara ”vad fan har du tagit”

Nåväl, det var några korta historier men summa summarum, det kan vara jävulskt trevligt att ta dessa så länge det inte spårar ur och så länge man är i gott sällskap.. har du inget sällskap, ja så då fixar man ett själv uppe i huvudet
Och ska dessutom ta detta idag med så det ska bli kul att se vad som händer denna gång.. har ju också sällskap till ikväll så det blir nog en sjuhelvetes tripp.. om inte annat en del sex haha. Tycker man blir grymt pilsk på stilnoct med, vad det beror på vette fan men min polare som kommer hit sen han tycker/känner samma sak. Han blir dock snäppet värre än mig på den fronten ;-)

*gone for now*
Citera
2013-01-31, 14:38
  #2
Medlem
Ta det lugnt med stilnoct förfan!
Kö på LSD eller liknade istället
Citera
2013-01-31, 20:58
  #3
Medlem
E.W.s avatar
Det är många som gjort jävligt sjuka saker på Stilnoct (även skadat sig själva av misstag). Oftast brukar man dock inte komma ihåg ett skit dagen efter.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback