Citat:
Ursprungligen postat av Cedrick
Men sexuellt föredrar hon nog i så fall Persbrandt och det är ju det sexuella vi diskuterar. Inte äktenskap.
Hur känns det att ha sex och veta att partnern sexuellt vill ha någon annan? Hur mår du som man efter att alltid ha det så?
Citat:
Ursprungligen postat av Noola
Själv väljer jag naturligtvis den bästa bil jag kan få tag på och jag vet ingen som gör annorlunda faktiskt.
Du förnekar alltså alla studier som säger att Persbrandt, Brad Pitt med flera är attraktivare än Raidersson.
Det är ju bara för att den hon föredrar är upptagen, ungefär som du inte fick tag på en supermodell som du ju föredrar. Ni kan lika gärna gråta er till sömns om kvällarna eller kasta en vas i huvudet på varnandra, du för att hon föredrar Persbrandt och Pitt och hon för att du föredrar supermodeller.
Känns det tungt att acceptera verkligheten att enligt all tillgänglig forskning så oavsett hur mycket hon eventuellt stönar i sängen när ni är tillsammans så är hon egentligen mycket kåtare på Persbrandt och Pitt än hon är på dig på dig?
Faktum är ju att du aldrig kommer att komma ens i närheten av nån av Brad Pitts flickvänner.
Men kan du förklara vad som är poängen?
Det känns såklart förjävligt och är otroligt sårande. Legat sömnlös många nätter pga detta.
När jag var liten, sådär liten och naiv som vissa kan va när man var liten, så drömde jag om att hitta den rätte. Jag fantiserade ofta om min framtida fru, hur hon en dag skulle stå där, vilken klänning hon skulle ha när vi gifter oss, hur jag skulle reagera när jag fick se henne i den, att det skulle vara meant to be, och att hon skulle ta mig med storm, allt skulle bli helt perfekt.
Vi skulle sitta på helgerna efter dagens avslutade vecka och titta varandra djupt in i ögonen, när jag då frågade henne, finns det någon annan?
Så hade hon svarat, nej bara du, du du du, och ingen annan. Du är min finaste prins
Idag vet jag bättre, jag blev endast vald för att jag var den bäste hon kunde få.
Känns inte bra alls, funderar att boka tid hos psykolog, min fantasibild av verkligheten är helt förstörd.
Tycker ni näthatar mig rätt mkt och skulle uppskatta om ni kan lägga ner, det här är inte kul, det är allvar.