Lite dött här, hoppas ni inte ger upp. Vet inte hur många gånger under alla år som jag handlat med valuta som jag har varit på väg att ge upp. Jag har haft stor framgång med min forex de senaste åren och jag vet om att det går. Jag bjuder er alla på en intressant kommande affär. Valutaparet är GBP-JPY.
Kikar vi på månadsvis har vi haft några månader med uppgång, vi kommer närmare en korrigering.
http://ladda-upp.se/files/2013/b43878.gif. En lite närmare titt på veckodiagramet
http://ladda-upp.se/files/2013/b43880.gif kan vi se lite tydligare att den har brutit sin trendlinje på veckodiagramet och har ganska fritt fall ner mot sina stödnivåer. Vi har fått en bekräftelse på mina linjer på 4h diagramet
http://ladda-upp.se/files/2013/b43882.gif och en enter sker vid brott på trendlinjen där. För att få en exakt enter går vi inte på 5 min diagramet
http://ladda-upp.se/files/2013/b43883.gif där min linjer går ihopa, vilket stärker att ett utbrott är på väg att ske.
Som ni märker bygger min strategi aldrig på ett enskilt diagram. Det högsta diagramet styr och där jag timar min enter på de lägre. Dessutom ser jag ALLTID till att ha oddsen på min sida. Denna affär beräknar jag till 1:3 om utgår ifrån en affär på 4h diagramet, troligtvis kommer förhållandet bli 1:5 cirka.
Lycka till!