#1: Tex
Citat:
Ursprungligen postat av OppetSinne
Så du försöker bevisa din teori genom att påtala att "jättemånga" människor redan har inplanterat chip, och länkar till en film om det. Men när jag säger att du hart fel så ändrar du dig och säger att du pratar om andra chip..
Menar du alltså att chipen i filmen är ofarliga? Varför länkade du då filmen?
Och framförallt, var har du bevisen - eller i alla fall någorlunda trovärdiga teorier för hur de "nya" chipen fungerar?
Ja jag säger att du inte har en aning om vad du talar om eftersom du fortfarande inte ens lyckats antyda vad det är för chip du talar om... Att jag frågar dig saker beror inte på att jag inte har en aning om vad JAG talar om, det kallas för att diskutera (vilket är precis vad vi gör här på flashback) och det jag ber dig om är bara bevis för det du påstår!
Men sen skriver du också om det jag säger så det får en helt annan mening.
#2: Det blir ju en jävla härva att reda ut, egentligen orkar jag inte ge mig in på det. Men det blir ju ett jävla tjat annars så jag gör ett halvdant försök, sen får det vara.
Det enda jag har menat är:
Det finns redan nu folk med RFID-chip i sig.
Jag har inte läst på om de för tillfället inplanterade chippen, men läser man om Illuminatis planer med att chippa folk så sträcker sig detta utöver ID-chipp. Dessa avancerade chipp behöver alltså inte nödvändigtvis vara desamma som används idag. Den förklaringen får du nöja dig med.
#3: Alltså har du inte läst på och är inte kunnig i ämnet.
#4: Och varför det? För att jag inte orkar och för att det är din uppgift. Jag kan ju inte vara en bra lärare om jag redan från början avtackat mig den tjänsten, det går inte ihop eller hur?
Ännu en gång har du fått allt om bakfoten. Jag tror inte ens att Illuminati finns. Jag har bara nämnt lite tvärt vad en del av informationen i ämnet säger. Jag håller däremot på att forska i ämnet för att ta reda på om jag ska tro på det eller inte.
#666: Du verkar fortfarande inte ha förstått det. Då du ändå bara missförstår mig vore det mycket bättre för alla om du bara gjorde din egen research. Och oavsett missförstånd eller inte, så är det upp till dig att lära dig det. Det ligger inte i mina händer. Denna diskussionen är också way off topic så detta är inte rätt ställe att diskutera det.