Citat:
Ursprungligen postat av Wal1berg
Det visar din totala okunnighet om hur politiken fungerar, är det inte Expressen eller AB som snokar så är det de andra partiernas privatdetektiver och liknande som gör allt för att leta upp något som har hänt för åratal sedan för att sedan "läcka" till pressen. SD sysslar säkert med samma sak fast för dom är det ju lite självmål att börja anklaga andra för att vara kriminella,asociala kvinnomisshandlare.
Det skulle bara slå tillbaka på de själva 10 faldigt.

Viss skillnad på vad man sysslar med under sin tid som politiker och vad man gjort innan man blev det. Tro det eller ej, men större skandaler har faktiskt hänt i politiken än att kalla någon för blatte. Att denna "blattegate" har blossats upp till en höna av en fjäder bevisar ju bara hur långt media är villiga att gå för att kunna fortsätta massinvandringen.
Kvinnomisshandlare? Såg kvinnan blåögd och tårögd ut? Anser du det vara kvinnomisshandel att skrika "hora" åt en kvinna så borde varenda blatte i landet bli arresterad.
Kent puttade henne för hon försökte ta hans mobil, det var allt. Han har bett om ursäkt.