Citat:
Ursprungligen postat av Nalle-Brum
Förutom missvisande propganda mot SD angående Aftonbladets rubrik, samt lite annat, håller jag med honom med ett undantag. De som stödjer dagens massinvandringspolitik borde faktiskt göra mer för integrationen. Genom att de t.ex. bostätter sig i socialt förfallna och religiöst inskränkta områden kan de få uppleva den härliga mångkulturen. Givetvis bör politiker och journalister föregå med gott exempel och jag ser fram emot deras flytt ut till våra MENA-zoner. De som inte gillar det får gott stanna i sina trevliga och trygga svenska områden och rösta Sverigevänligt.
Ja de som vill betala skatt för mångkulturen borde få göra det. Vi som inte vill borde få slippa att göra det.
Citat:
Ursprungligen postat av frasenict
Det ser vi fram emot! Det är så enkelt för dessa mediamänniskor att på behörigt avstånd diktera hur töntiga och tysta och fåniga vi svenskar är i jämförelse med de eldiga invandrarna. Det roliga är att det här inte fungerar längre, eftersom fler och fler stöter på dessa eldiga varelser och inser vad det är det innebär.
Vi är civiliserade jag förstår inte varför det är så hemskt. Kanske därför de måste importera vildar från Afrika för de inte gillar civiliserat beteende? Vansinne.