Citat:
Ursprungligen postat av brutefish
där har du något som jag ofta talar om när man diskuterar sånt här, män har en tendens att TOTALT snöa in på något, vare sig det är tvspel, köra F1-bil eller knyppla. de blir maniska och kan ge upp allt i sitt liv enkom för att bli bättre på just en grej. det är en styrka men samtidigt något helt åt helvete galet. kvinnor vet oftare när det är dags att säga stopp, nu börjar det bli överdrivet.
kan det vara som så att ordspråket, "bakom varje man står en kvinna" har att göra med att hon inte hjälper framåt honom utan faktiskt är den som håller honom tillbaka så han inte ska bli skvatt galen?
Återigen generaliseringar, men jag har sett många kvinnor som tycker att deras mäns maniskhet är något sött som får dem att älska dem mera. Själva bejakar de kanske inte sin egen, för mannens skull. I don't know. Det låter rimligt, det du skriver.
Citat:
Ursprungligen postat av Varmare
Vad tusan kan det vara för något? Är plockepinn en internationell sport med en världstopp?
Inte riktigt plockepinn, mer action än så. Det är en rätt perifer sport så jag väljer att inte outa mig.