Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2005-04-08, 20:48
  #1
Banned
Kemikaliens avatar
Jag antar att de flesta på det här forumet är tämligen duktiga på att teckna/skriva snyggt. Jag är jättedålig på att skriva snyggt, och skulle vilja ha hjälp med att få en snygg namnteckning.

OBS! Jag ska inte kludda ner den på almänna platser...
Citera
2005-04-09, 02:31
  #2
Medlem
här kan du ju kolla

här kan du ju kolla och sen försöka fixa din egen stil efter det

http://www.mrwiggles.biz/(div stilar bla kaligrafi)
eller
www.graffiti.org (asbra)
Citera
2005-04-09, 06:54
  #3
Medlem
Capones avatar
Tråden ser ut att handla om kalligrafi snarare än graffiti. Provar att flytta den till Konst & kultur. PM:a om ni är av annan åsikt.

Graffiti => Konst & kultur

/Moderator
Citera
2005-04-11, 13:20
  #4
Medlem
Magnums avatar
Jag hade oxå problem att få till det snyggt förut samt att det blev olika var gång. Sen utvecklade jag en variant som enbart består av mina initialer på ett ganska snyggt sätt. Skrivs i en enda rörelse och tar ca en sekund att fullborda...smidigt!
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback