Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2005-03-17, 22:02
  #1
Medlem
bfjs avatar
Suttit och tittat på Efterlyst här nu en timme och såg något reportage om en 18årig tjej eller vad det var som blev misshandlad av något gäng efter en fest, som hon senare polisanmälde men blev då hotad till livet av de misshandlarnas kompisar och ville att hon/dom skulle ta tillbaka anmälan, men hon väljer ändå träda fram och prata vilket jag tycker är starkt.

Är det något som gör mig pissed-off så är det verkligen sådana dära feg idioter som hotar folk till livet pga av att dom själva har gjort fel.

Och det finns ju inget direkt som kan stoppa det, jag menar skyddad identiet,skyddat boende osv vad hjälper det? jag förstår att många väljer att ta tillbaka eller inte anmäla men det är helt sjukt ändå

Man blir så sur, man vill verkligen ut och :shoot2:
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback