Som redan tidigare nämnts så är halogenlampor med "xenonlook" inget vidare. Har själv prövat det mesta på marknaden i form av glödlampor. Dom som lyste bäst var Osram Cool Blue som ger ett blåaktigt sken som framför bilen kan tas för xenonlampor och du har ändå ett hyfsat ljusflöde.
Är du ute efter maximal ljusstyrka så kan jag rekommendera Philips X-treme Vision. En glödlampa som sägs ge 100% mer ljusflöde än motsvarande standardglödlampa. Om det är sant eller inte låter jag vara osagt. Men det är utan tvekan den bästa glödlampa jag har provat, den ger ett vitare sken som dessutom lyser kraftigare. Nackdelen är priset som brukar ligga på runt 300 kr paret samt att du får kortare livslängd. Betänk väl att just H7 glödlampor är ökända för att ha kort livslängd.
http://www.hova.com/lampor/philips/s...-c-5885-1.aspx
För övrigt så vet du väl om att xenonkonvertering är olagligt och att du kan få problem med såväl ordningsmakten som besiktningen? Vill inte vara översittare utan bara säga som det är ifall du inte vet det.