Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2012-06-06, 14:57
  #1
Medlem
Jag och en polare funderar på att köpa några billiga masker från Partykungen som vi kan ha på en festival nu i sommar. Vi känner att 250~ kronor är en ganska lagom summa att lägga ut med tanke på att vi är fattiga studenter. Men hur är maskerna från Partykungen egentligen?

Jag har funderat på att köpa en sådan här hare-mask, medan min kompis har ögonen på en sådan här alien-mask. Dock vore det hur tråkigt som helst om det visar sig att maskerna är av bristande kvalitet, att de sitter dåligt, att utskurningarna för ögonen sitter helt fel eller dylikt.
Citera
2012-06-06, 15:03
  #2
Medlem
vitmullvads avatar
På alienmasken står ju omdöme:
"Ellen skrev 2011-11-08
Masken var väldigt stor, står vuxenstorlek på hemsidan men den var riktigt stor (man måste verkligen ha ett riktigt stort huvud för att det ska passa med ögonen)."
Och inte vet jag, men hur bra passform ser haren ut att ha riktigt

men vad vet jag..
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback