Citat:
Ursprungligen postat av
Tandan
Jo det är helt rätt som du säger. Vissa hävdar att det finns en astral kopia där vissa saker skiljer sig men att det även skulle finnas ett eteriskt plan som är precis intill jorden. Eventuellt att dessa kan gå in i varandra. Det verkar minst sagt förvirrande. Och jo det kan ju förklara varför det är så svårt att erhålla helt överensstämmande info med vad som sker i vår dimension. Ändå har ju detta lyckats flera gånger enligt vissa forskare. Så då borde det ju inte föreligga något principiellt hinder bara för att det rör sig om uppsatta bilder istället för andra detaljer kring operationsscenen tycker man.
Vore intressant att veta hur stark upplevelsen i sig är. Om det bara rör sig om drömliknande förnimmelser eller om det känns helt verkligt.
Om det är det sistnämnda som gäller så är det inte konstigt om man tror på det rent subjektivt utan vetenskapliga bevis.