Citat:
Ursprungligen postat av
Telperin
ja dom är i allra högsta grad medlemmar och tjänar SNUSKIGT med pengar
Och där trollade du igen...
Skall du komma med ett sådant påstående så skall du även komma med utbetalningsbevis.
Hoppas du är medveten om att - och detta är länkat längre bak i tråden till WV egna siffror inte tjänar ett piss på detta , endast c:a 300$ utbetalt på årsbasis...
(Hoppla , stora pengar... NOT!!!)
Men eftersom du är ett klappmongo - så får du länken här direkt...
https://assets.wvholdings.com/1/PDF/...closure_us.pdf
"At the end of December 2015 there were 238,684 WorldVentures IRs in the United States. During the period January 2015
to December 2015 (“Fiscal Period”), 22.24% of all IRs earned a commission or override, while 77.76% did not. The average
annual commission or override earnings of all IRs, including those who did not earn a commission or override, was $300.35.
The average annual commission or override earnings of that group of IRs who earned a commission or override was
$1,348.82 and the median was $150.00. The data presented in the table above is based only on those IRs who earned a
commission or override within the time period of January 2015 to December 2015."
Du har ett par frågor att besvara innan du fortsätter trolla...
(FB) World Ventures Pyramidspel!(?)
(FB) World Ventures Pyramidspel!(?)
Och som tillägg så har jag följande information (Via PM) om en av rikets största klappmongon...
Fredrik Ahlberg
"Den sista tiden har han pratat om mötena som alla ska komma på, men inte längre berättat vad han jobbat med, och företaget som anlitat honom, annat än att leva på att resa. Kom och se!, har han uppmanat sina vänner. Tydligen inte så skoj att skylta med WV öppet sedan tråden fick fart. De har möten på ett lågkvalitetshotell, Apple i Torpa.
Han har tydligen stängt ned sidan helt sedan du publicerade hans namn här. "
"Han bodde med någon tjej ett tag och när det skar sig försökte han få till umgänge med hennes dotter på juridisk väg. Det gick åt helvete givetvis. Kognitiva svårigheter. Mysko sätt att tänka."
"Här är Fredricks företag inom WV, men jag tror knappast att det är aktivt. Han hade en hemsida ett tag men skattemyndigheten drog öronen åt sig av någon anledning … så den är stängd.
https://www.facebook.com/wondertrips
Du kan publicera sajten, men notera att den inte varit verksam sedan 2013. Det var väl i samma veva som han började ducka för vad han jobbade med och ungefär samtidigt som den norska utredningen tog fart.
Han har en krets som är WV-folk, men jag har glömt namnen. Men inte denna:
Gina Ghafari:
https://www.facebook.com/GinaGhafari?fref=ts
Obehaglig typ, vad det verkar. Samma retorik om möjligheter. Notera att hon inte rest på 11 månader"
Skum typ till Klappmongo...
Citat:
Ursprungligen postat av
Telperin
Citerar länkar sen 2010...bra jobbat klappis..haha...Kolla upp igen och googla
Varför skall jag googla? Jag vet med säkerhet att dom inte tjänar bra med pengar på detta.
Du kan heller inte bevisa motsatsen - jag kan däremot visa WV egna siffror....
Du har heller inte besvarat frågorna , så du är fortfarande ett trollande klappmongo