Citat:
Ursprungligen postat av Fuskenstein
Att invandringen är 6 promille av befolkiningen är HELT ointressant. Då är det bättre om man jämför med sveriges befolknings ändringen per år och då mostsvarar invandringen genast flera tiotals procent. Dessutom nämns inget om att invandringen accelererar fortare än den övriga befolkinings tillväxten.
6 promille är som denna tråd tydligt har visat en lögn som endast en landsförrädare på desinformationsuppdrag kan svänga sig med utan att må dåligt.
En liten aspekt som tråden glömt belysa är att när en landsförrädare förutom ett uppdiktat "invandringsnetto" också använder sig att en totalbefolkning på 9,5 miljoner när den falska promillen ska presenteras.
Alla utan förståndshandikapp vet att vi är ca 7,5 miljoner svenskar, och att det är den siffran som matteövningen ska baseras på.
Offtopic så hade jag lite roligt åt denna artikel på DI idag:
http://di.se/Artiklar/2012/3/12/2615...-storstaderna/
Verkar som att DI:s PK-censur hade långlunch idag, väldigt vad mycket rasister som verkar hänga på DI:s kommentatorsfält