Citat:
Ursprungligen postat av
Kroull
"I alla år" låg den här tråden på 3-i-topp under "Äldre än ett år". Nu är tråden helt borta från listan.
Vad är det som har hänt?
Varför är inte Isabella populär längre?
Hennes följare har väl genomskådat henne antar jag. Plus att hon inte är så bra på det som initialt var hennes USP - SoME.
Tror inte hon kan dra in så mkt pengar på annonser och samarbeten heller, hennes senaste betalda samarbete på instagram har just nu 165(!!!) likes. Och poddden med Anna Björklund sponsras av budgetkattmat.
Det enda hon får luft av idag verkar vara
1) Mediasnackisar (som ätstörningsgrejen)
2) hon blir inbjuden av aningslösa eventarrangörer för att prata om "sociala medier" eller "att vara entrepenör" - två områden där hon uppenbart inte lyckats särskilt väl.
Men hon verkar ju glad över att ha hittat Paul, och med hans ekonomiska kapital gissar jag att hon kan upprätthålla den livsstil hon gillar, utan att behöva skaffa ett vanligt jobb!