Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 5
  • 6
2019-05-15, 10:26
  #61
Medlem
Hade ett jobb där man ibland jobbade helg och då var det på lördagar och söndagar väldigt tydligt att vissa kollegor festat ordentligt kvällen innan. Man kände lukten på 2-3m håll när de närmade sig.

Så ni som jobbar bakfulla, tro inte att det inte märks.
Citera
2019-05-15, 13:42
  #62
Medlem
Jag har nog dykt upp på arbetsplatsen i de flesta tillstånd under åren tror jag. Funkar i krig men nu för tiden är jag för gammal för det, gör lite väl ont de relativt få tillfällen det skett senaste åren.
Citera
2020-10-25, 11:37
  #63
Medlem
TuffRobbans avatar
En grej som jag tycker är så kul med svenskar är bland annat "bakfullevetenskapen". Det pratas alltid så vetenskapligt om bakfulla, hur man undviker den eller återhämtar sig, fast trots det så lär man sig aldrig.
Det har ryktats om en nu isolering eller delvis isolering i Frankrike så igår tänkte jag "får nog smälla till en med ett riktigt restaurang besök innan allt stängs" så jag käkade och söp som Edward Blom och är nu sååååååååååååååååååååå bakis. Hemskt! Hjälp mig! Hur kan återhämta mig? Fy faan det kommer att tre eller fyra dagar!

Âr jag ensam om att vara bakis idag?
Citera
  • 5
  • 6

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback