Fan har fastnat i Questet där man ska jaga The Bard efter att han slagit ner Cartman. Man ska kasta en fjärt på en sån där brinnande lykta för att spränga upp dörren och släppa in Tweek, dock så händer det ingenting när jag kastar fjärten på den, är det ett bug?
Fan har fastnat i Questet där man ska jaga The Bard efter att han slagit ner Cartman. Man ska kasta en fjärt på en sån där brinnande lykta för att spränga upp dörren och släppa in Tweek, dock så händer det ingenting när jag kastar fjärten på den, är det ett bug?
OCH!
Det finns en fjärt som du lär dig senare som du kan kasta iväg, då måste du byta fjärt, man gör det på tangent: E på PC
Grymt spel det här faktiskt, väldigt troget serien, jag hoppas det kommer en fet mission dlc eller en en uppföljare om något år.
Jag hoppas det kommer en fet mission dlc eller en en uppföljare om något år.
Något jag också verkligen hoppas på. Skulle va grymt om dom kunde släppa dlcs i samband med den kommande säsongen.
Matt och Trey ville ju inte ha en massa borttaget material som senare skulle släppas som dlc, vilket är bra, men jag hoppas dom inte har något emot story baserade dlcs i framtiden, för spelet verkar nästan designat för det.
Jag började också som tjuv, nu på andra omspelningen så satsar jag på att få alla collections med en jude. (Friends och Chinpokomons) samt så många av utmärkelserna som möjligt.
För min tredje spelomgång kommer jag att försöka ta resten av utmärkelserna, det är vissa som är svåra att kombinera på en spelomgång till exempel den där man inte får säja en enda pryl under hela spelet, samtidigt som man har en annan när man lyckats hitta/köpa samtliga utrustnings-set.
Hehe kul o höra att vi tänker så lika. Kanske skulle jag ta och sätta igång mitt judelir med, vill sätta alla prestationer (klarat 42% hittills).
Finns det något sätt att se hur stor procent av questen som man har klarat?
Är på första uppdraget när man ska hitta Craig och grabbarna.
Men kartan är buggad, först är Craig till vänster enligt kartan, så går jag ett steg till vänster, så att jag kommer till en ny "skärm" och när jag tar upp kartan då är han åt höger.
Var hittar jag honom? Eller är det för att jag har piratversion som de lagt in sånt?
Hehe. Älskar verkligen southpark studios. Fastnade sent inatt, men spelade klart det nyss
Första RPG spelet jag spelat nånsin tror jag. Om man inte räknar med nått spel i final fantasy serien.
(Vart level 14, warrior.) Tror det tog 14 timmar att spela igenom sammanlagt också..
Kan lägga saker i spoiler, så jag inte förstör om nån inte spelat igenom, men vissa partier garvade jag så jag fick ont i magen alltså.
Men detta spel får ett högt betyg utav mig hursomhelst. 9/10. Rekommenderas för ALLA som verkligen gillar southpark och deras humor.
Duktigt trött nu, men jag dog i skratt när alien abduction skeppet kom, och sen vart det bara sjukare och sjukare hah. Men spelet i allmänhet var skitbra. Timmy, alla sköna karaktärer. Kändes som ett långt avsnitt utav southpark, men ett spel istället. grymt.
Vissa eller många saker i spelet är för mycket. Men deras humor liksom, och jag garvar samtidigt som man skakar på huvudet typ. Dom är fan störda. Men så jävla bra.
Kommer inte på allt just nu och onödig spoiler, men jag skrattade mig igenom 80% av spelet typ. Och jag har inte spelat spel på skitlänge nu. Glömt bort hur kul det kan vara med spel!
Nu dags att soova fan. Och kanske spela något annat kul spel längre fram... Southpark rocks!
__________________
Senast redigerad av [complex] 2014-03-11 kl. 03:46.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!