Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 2
  • 3
2012-01-03, 17:42
  #25
Avstängd
gäddor är ju rovdjur ! och de har ett eget revir som den jagar på , har varit med om några ggr att när jag kört RC båt (hydro) att effter körning kommit fram stor gädda till bryggan som kollat in oss och plaskat till ordentligt på ytan , polaren klöv en 4kg mitt av med proppellern en gång man kan nog bli biten av misstag av de , men vore inte så kul om de vägde 30kg då har sett några rejäla av de live och de rejäla djur
Citera
2012-01-05, 17:14
  #26
Medlem
bombaccis avatar
En aligatorgädda kan vara farlig för ett mindre barn ja. En vanlig svensk gädda, kanske biter en gång eller två så barnet börjar gråta men svårt att se att den kökar homos sapiens ändå.

Föredrar mindre fisk.
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback