Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2012-05-31, 15:17
  #217
Medlem
Bhoods avatar
Citat:
Ursprungligen postat av haser
Vilken kategori? Har mina biljetter till salu förresten, till alla Sveriges matcher. Är desperat så säljer dom billigt, PM.

Kat 2? I Sverige sektionen ska det vara. Jag har hittat på blocket för 600 kr
Citera
2012-05-31, 16:50
  #218
Medlem
hur kommer det sig att så många köper/säljer biljetter? är det inte så att man måste visa upp leg med namn som stämmer överens med biljetten för att få komma in?

är dom helt enkelt inte så stenhårda på mästerskapen som dom hävdar? eller gillar folk bara att köpa biljetter dom inte kommer få nån användning för?
Citera
2012-05-31, 20:32
  #219
Medlem
potatislandets avatar
Nej, det verkar inte vara särskilt höga krav på det. En person som beställer flera biljetter till samma match får sitt namn på alla 4 biljetterna.

Däremot är det underligt att det är så mkt biljetter till salu, verkar vara många som skiter i att åka p g a dyra flyg, rädd om hälsan och sina värdesaker, inte orkar krångla med boende och skit.
Citera
2012-06-01, 07:22
  #220
Medlem
Fliker in en fråga till någon ansvarig för Camp Sweden; är det okej för svenskar som inte bor på CS att komma in på området för att t ex se matcherna på skärmen?
Citera
2012-06-01, 12:16
  #221
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hazydavy
Tack för svar, låter bra om det är så!

En engelsk journalist skrev idag att Sverige sålt 19000 biljetter medan England endast sålt 8000. 19000 måste väl ses som väl godkänt? Hur många var det 2008?

Javisst kommer det vara många svenskar på plats, men det är ju ganska tydligt att många försöker sälja biljetter av olika anledningar men det verkar vara få köpare, och därmed blir många biljetter outnyttjade.
Att få vill köpa såhär nära EM beror nog mycket på brist på transport dit, boende där, samt att de kanske inte helt enkelt vågar fara.

Fast ska man se det relativt till hur många som faktiskt kommer vara på plats, kanske det inte är många alls...
Citera
2012-06-01, 17:13
  #222
Medlem
xdrs avatar
Köp och sälj är INTE tillåtet på Flashback, LÄS REGLERNA!

/mod
Citera
2012-06-02, 19:41
  #223
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av MrHellman
Hej,

Någon som vet hur "Ticket portal" fungerar?
Kommer biljetter ut när som helst eller vid bestämda tider?

Tacksam för hjälp!

vad är det för ticket portal ni pratar om?
Citera
2012-06-02, 22:00
  #224
Medlem
Pongolles avatar
Citat:
Ursprungligen postat av jonhh
vad är det för ticket portal ni pratar om?
Denna sida: https://ticketing.uefa.com/euro2012/default.aspx
Citera
2012-07-29, 14:26
  #225
Medlem
Quixotes avatar
Har fått tillbaka pengar för slutspels-vouchers(Sverige gick inte till slutspel).

I fredags har det dock bokats en överföring från vad som verkar vara UEFA, på ungefär samma belopp som jag fått tillbaka dessutom.

Någon annan som råkat ut för detta?
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback