Citat:
Ursprungligen postat av Han där borta
Vet inte om jag vill hjälpa dig då du verkar vara en omogen skitunge. Bara det att du använder ord som hundjävul likställer dig med stolpe ut. Sedan är det förbannat märkligt att du som hundvakt låter hunden vara kvar i hemmet medan du går dit för att mata och rasta. Hundar är flockdjur och skall inte vara ensam med än fyra timmar i sträck. Hunden sprang väl för att på de sättet rädda sig från din vanvård.
Sedan har DU totalansvar för hunden. Har du otur kan du också få betala skadorna på bilen. En bilförare skall inte konstigt nog väja för en hund utan köra på den. Men det är ditt ansvar angående skadorna. Att du skyller på hunden och raljerar över dennes död visar som jag sa på att du är en omogen skitunge som fortfarande bor
hos dina föräldrar.

Ok, kanske börja med att be om ursäkt för mitt lite okänsliga ordval i början men har du själv aldrig blivit ledsen och arg lite på samma gång. Var upprörd och visste inte hur jag skulle skriva och då kan det bli såhär.
Hunden var inte hemma hos dom i mer än en timme hunden brukar sova hos oss men när päronen drar på jobbet innan jag kommer hem på morgonen så brukar dom placera den i min grannes hundgård så att den får springa av sig lite i innan jag kommer hem. Låter det som något omänskligt att göra?
Och ja det kanske var oansvarigt men hann ju inte reagera när han slet sig är inte så jävla lätt var ju trött som fan när jag kom hem.
MVH EpiqFail