Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2011-09-29, 18:07
  #1
Medlem
peterkalles avatar
Mod får gärna flytta på tråden där den passar!

Här får ni berätta de sjukaste/roligaste olyckorna som skett med era ballar!

Jag börjar:
Hade köpt lunch på någon food court i Stockholm. Det var fullproppat med folk så man fick trängas med instabila sushi-bitar och vattnig soja på en bricka i folkträngslet, sökandes efter ett ledigt bord.
Väl framför mig kommer en medelålders kontorskvinna med prydliga kläder och halkar på någon hal fläck. Hennes bricka flög åt helvete och hon själv flög fram i bästa fotbollsmanéer med en slängnick rakt mellan mina ben!! Jag flög bakåt och min bricka brakade ner i skallen på kvinnan medans jag låg och vred mig i pungvärk. Det blev ingen lunch denna dag kan jag säga... ingen middag heller !
Citera
2011-09-29, 18:14
  #2
Medlem
Voodooprastens avatar
En främling kommer fram till mig på stan och frågar:

Vad heter Thailands huvudstad?

Bangkok.. svarar jag.

Sedan slog han mig på pungen..
Citera
2011-09-29, 18:15
  #3
Medlem
SNKgraffitis avatar
hmm, en gång när jag var i 14års åldern skulle jag stila för mina polare.
jag hoppade upp på min gamla skrotcykel och började stegra som satan!
jag tyckte det gick hur bra som helst men sen mitt i allt så trillade bakhjulet av! jag trillade framåt och slog i pungen på styret på båt jävla sätt. alla skrattade så tårarna rann, fast mina tårar rann dock inte av glädje
Citera
2011-09-29, 18:17
  #4
Medlem
När jag var liten typ 6-7 år så tog min tvlling syster en pinne och sa att jag skulle ta den mellan bena. Godtrogen som jag var gjorde jag det var hon med all kraft drar upp den. DEn sluga jävlen. Hon har också puttat ner mig från en trappa.. Men men tycker om henne ändå
Citera
2011-09-29, 18:18
  #5
Medlem
Semestas avatar
Gjorde en skitsnyggt dyk från femman men lyckades ändå fixa ett pungplask, det sved en stund.
Citera
2011-09-29, 19:07
  #6
Medlem
footfuckingmasters avatar
Hoppade från en trampolin en gång ner i vattnet, med en 90 graders vinkel på kroppen. och landade som man kan tänka sig att man sitter på marken eller så.

Inte så skönt när pungen hänger lite nedanför resten av kroppen i de lösa badbrallorna och stackarn får ta hela första smällen.
inte att rekommendera
Citera
2011-09-29, 19:16
  #7
Medlem
ztlohnierbs avatar
Måste nog varit när jag fick pungvred, 3 dagar konstant pungsmärta, vaknade upp första morgonen(det hände över natten). Kände att något inte var rätt, satte mig upp och kände smärtan. Andra dagen lyckades jag hitta en safespot när jag kollade film där det inte kändes något. Tänkte inte på det och reste mig hastigt och föll ner på knä med tårar i ögonen..
Citera
2011-09-30, 11:40
  #8
Medlem
HappyHappenings avatar
Var på tiden jag agerade målvakt på fotbollsplanen, fick en stenhård boll rakt emellan benen av killen som sköt hårdast i laget! Han tog ordentligt med sats också så den var verkligen stenhård..

Försökte resa mig efter 1 minut ungefär men det gick verkligen inte, mådde illa hela dagen sen
Citera
2011-09-30, 13:34
  #9
Medlem
Chevrons avatar
Satt och sket samtidigt som jag kämpade med att dra av mig blöta, tjocka strumpor (sitter som gjutna), och drog av någon anledning in mot kroppen. Strumpan lossnar och knytnäven får in en fullträff underifrån. Gjorde av någon anledning betydligt ondare än de smällar man fått från bollar, osv.
Citera
2011-10-02, 06:21
  #10
Medlem
bernie512s avatar
Satt hemma hos en bekant och drack öl. Hade ett par rätt så tajta kalsonger på mig så bollarna höll sig på plats. Sen från ingenstans får en polare för sig att ta en bok och kasta på min pung. Boken träffar med kanten och jag faller ihop i fosterställning. Det var en ställning som jag nog inte lämnade på en timme. Fick hoppa över att dra till festen den dagen och istället åka hem.

Polaren blev faktiskt lite skamsen och kom förbi nästa dag och bad om ursäkt och gav mig en platta öl som plåster på såren.
Citera
2011-10-02, 06:51
  #11
Medlem
*runkar*
Citera
2011-10-03, 00:46
  #12
Medlem
Vet inte vilken som är värst. Den när jag fick den där fotbollen som gick 100km/h rätt i skrevet eller när jag ramlade med mina flyjumpers i full fart mot ett stålräcke. Det är då man önskar att man hade pungskydd.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback