Citat:
Ursprungligen postat av 3-Negrer-Med-Kedja
Kan du ta några citat alla vill inte klicka på den där länken och läsa smörja skrivet av en politiker.
"Jag kan mycket väl tänka mig en kvinna (Kan såklart även vara en man) som i prövningens stund tappar fotfästet och börjar agera irrationellt. Men att i denna stund väcka och genomföra en handling som består av att döda sina två barna via drunkning är i det närmaste att betrakta som en omöjlighet."
"Låt vara att det var kvinnan som följde barnen till bryggan vid Munkholmen, men det var inte hon som utförde dödet. Med största säkerhet fick hon bevittna gärningsmannens hemska handling. En handling som förställde hennes sinne i chock och förtvivlan. Kanske är det så att hon samtidigt hotades till livet om hon yppade gärningsmannens identitet."
Samt
"Med största sannolikhet är gärningsmannan en släkting eller närstående. Kanske t.o.m borde man titta på barnens fader. Kvinnan är med största säkerhet en medbrottsling, men mera tveksamt en gärningsman."