Citat:
Ursprungligen postat av Caine.Atrebatum
Tro mig - Sveriges mångkulturalisering kommer bara att intensivviseras och bli mer utbredd, just eftersom gemene svensk kan spy ut sitt hat efter olika mångkulturella möten i samhället, men ändå gå hem och lägga rösten på Moderaterna, Socialdemokraterna eller de andra partierna.
Men framförallt eftersom svensken är handlingsförlamad, rädd för sociala konsekvenser och allt för obekväm i sin stridsrustning, och hellre sitter hemma och tittar på Diggiloo, käkar nötter och skriver arga inlägg med multipla utropstecken i slutet (ja, jag är övertygad om att de flesta av de som skriver "Blattejävlar!!!!!!!"-inlägg i själva verket röstar som majoriteten av folket), än faktiskt mobilisera sig och göra sig hörda.
Detta stämmer tyvärr, vilket jag själv har kunnat observera under 20 års tid nu. Och varje gång jag konstaterar att många är på det här viset så känns det för jävligt. Av alla "rasister" utanför gängen som jag någonsin har träffat så är EN redo att stå upp för sina åsikter i alla lägen, inför vem som helst. Heder till såna människor.
Resten är bara tragiska. Men de är också oviktiga. det behövs inte, och har aldrig behövts, en majoritet människor för att ta kontroll över skutan och ändra färdriktningen. Fåren är bara i vägen.
Och sedan delar jag inte helt din negativa syn på att inget kommer att hända. Nej, jag talar inte om att folk "vaknar" eller sånt trams, folk "vaknar" när de hör klubban susa mot skallen, inte förr. Och det är så det kommer att ske. När vet jag inte, det kan jag inte se, men ATT det kommer att hända är jag säker på. Ingen demografisk förändring av dessa mått kan ske utan att slutresultatet blir våld och död.
Klarar vi det? Det återstår att se. Men att tro att vi är fast i ett multikulti-limbo är fel. Förändringarna är för många och för stora, ekonomin för bräcklig, judarna för destruktiva och mäktiga.
Hur det än blir så väntar - någonstans där framme - rent för jävliga tider.