Citat:
Ursprungligen postat av Kloss
Ja för att islamkriktik är sionistpropaganda? Inget fel på islamism inte. Du är bara för mycket.
Kent Ekeroth ägnar sig inte åt islamkritik. Kent Ekeroth ägnar sig åt hetspropaganda i sionistiskt regi. Kent Ekeroth är aktiv i ett kontrajihadistiskt nätverk som kontrolleras och finansieras av sionister. (Och nej, det handlar inte om Den Judiska Sammansvärjningen) Det handlar om en medveten taktik från högerextrema sionister att i allians med amerikansk kristen höger slå in en kil mellan muslimer och "kristna" i Europa. Syftet är att få icke-muslimska européer att ställa sig på Israels sida. Man har medvetet infiltrerat eller sökt samarbete med partier på högerkanten i Europa
Jag har tagit upp detta flera gånger på fb så du kan ju ta och kolla igenom mina inlägg. Jag nöjer med att citera ett av dem. Kent Ekeroth intervjuas vid ett av sina flera besök i Israel:
Citat:
PI-News: Some say Israel is on the frontline of International jihad. Do you see it like this?
Ekeroth: Definitely. Definitely Israel is in the same struggle as we are and they are in the forefront of it.
Läs gärna hela inlägget:
https://www.flashback.org/sp32017283
Citat:
Ekeroths twitter må vara onödigt med det är knappast värre än kristdemokraten som slog vad sin månadslön att det handlade om islamister, eller medias tidiga spekulationer. Men när det gäller Ekeroth är det primära för dig att han är av judisk börd för inget får ditt blod att svalla mer.
Som jag sa så får Kent Ekertoh twittra på bäst fan han vill. Det är hans demokratiska rättighet. Jag är för yttandefrihet. Erik Hellborn och andra sverigedemokrater får mer än gärna göra sina utläggningar om orsakerna till Breiviks vidriga terroristdåd och massmördande. Däremot får jag skavsår i öronen av det patetiska gnäll som uppstår varje gång sverigedemokrater kritiseras för sina idiotiska uttalanden. Åkesson, Söder m.fl. sverigedemokrater påstår nu att media försöker lägga locket på över mångkulturdebatten. Vilket naturligtvis är rent nonsens. SD får diskutera hur mycket mångkultur de vill. Hur skulle det gå att hindra? De endas som hindrar det är Sverigedemokraterna själva som försöker lägga munkavle på sina egna.
Jag skiter fullständigt i Ekeroths genuppsättning till skillnad från er sverigedemokrater som tror att ni i Kent har skaffat er ett perfekt alibi gentemot anklagelser omantisemitism. Till skillnad mot Kent har jag emellertid inget emot att judar odlar sin kultur i Sverige. Det är Kent Ekeroths sjuka hatpropaganda som går ut på att hetsa kristna och muslimer mot varandra som jag kritiserar. Så kom inte här och försök pådyvla mig något grumligt rastänkande.
Citat:
Gå och heila i hörn.
Jag har inte den läggningen. Men det begär jag å andra sidan inte att du ska begripa.