Jag bor i USA, fick värsta smärtan i ryggen i julas. Xray osv visade ingenting så min läkare trodde att det var en muskel skada. Fick valium för natten och något annat för dagen -ville ej ge mej något opiat baserat medel. En vecka senare och jag kan inte gå, sitter knappt och skjutsas in till kliniken i rullstol eftersom benen inte funkat och höfterna känd som någon borrar i dem. De körde en mri på min ryggrad och direkt efteråt skickade min läkare men till en ryggrad (spinal) specialist.
Han så att jag är helt skadad i två kotor och en disk har blivit så tillplattad att den sitter utanför kotorna och sabbar nerv rötterna. Efter han tittat i journalen så säger han att det jag fått inte kan göra någon större skillnad (han har rätt) och skriver ut 240x80mg och som jag får ta fritt efter behov samt flexerall för att minska svullnaderna. Ska operera ryggen om ett par veckor när den värsta svullnaderna gett med sej.
Hur som helst, har ett par års hobby droger, vad han inte vet är att smärta bekymrar inte mej så mycket. Jag är into pain/mind control.
Flexerall gör att jag kan använda benen hyfsat nog så mitt oxy blir ren rekreation..

oxy med vodka är en helt underbart kombination.
Specialisten sa att om jag får slut så skriver han ut mer, tänkte att det tar slut om två veckor och att smärtan molar på.