Reggae-dubsteplåten som spelas på uppdraget där man ska bränna en weed-odling finns inte med i OST:en, vet någon varför & var man kan få tag på den?
Hoppas för övrigt att man kan modda spelet så folk kan göra lite extra vapen, vapenmods etc.
Har klarat ut spelet men tyckte det var väldigt fattigt med vapentyper.. Speciellt eftersom man kunde hoppa över de lite sämre direkt (använde första snipern 2ggr innan jag fick tag på den andra som jag använde igenom nästintill hela spelet tex). Hela vapensystemet kändes bara helt obalanserat i överlag.
Citat:
Ursprungligen postat av PrinceMeandor
Hela systemet med att "fiska" är rätt kasst, fattar inte alls hur ubisoft tänkte där. Man har inga harpuner och man kan inte använda kniven eller några andra vapen under vattnet

Hur ska man då kunna fiska haj?
När jag jagade haj så använde jag mig själv som lockbete, när en av dem kom simmande så klättrade jag upp i båten igen och slängde en handgranat i vattnet, sen gäller det att blixtsnabbt dyka i och flå hajen innan den sjunker till botten.
Ja, det är lite skumt.. Jag kutade längsmed strandkanten tills jag såg en haj och sköt den, sen var det bara att simma ut och skinna.