Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2011-05-10, 20:51
  #1
Medlem
Hej skulle behöva lite råd då jag är på g att köpa min första bärbara.Den skall användas till lite skolarbete,redigera foto och slösurf! Jag har kollat in denna och undrar om det är okej variant.min första trådstart så var snälla mot mej! Länk till objektet.https://www.bredbandsbolaget.se/publ...aio%20spec.pdf Tack på förhand!
Citera
2011-05-10, 21:00
  #2
Medlem
elelitos avatar
Vad har du för budget? vad kostar den du länkade?

Rent spontant kändes den lite klen.
Citera
2011-05-10, 21:13
  #3
Medlem
Min budget ligger på max 6000.På vilket sätt var den klen? Skall till största delen användas till surf för barnen,dom kör ju inga tunga spel o.s.v.Men kom gärna med anmärkningar på vad som är bra och vad som är kasst!
Citera
2011-05-10, 21:52
  #4
Medlem
elelitos avatar
Fanns ju en liknande tråd också, bästa datorn för 6-7k.

https://www.flashback.org/t1539805

Där fanns det en dator med dubbel så stor hårddisk och vassare processor för 5999:-.
http://www.pccity.se/product/datorer...ator?scid=4544

Nån annan kanske har något att tillägga. Viao'n fungerar säkert superbra för dina ändamål dock.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback