Jag har för mig att vi spelade fotboll i en gympasal när jag gick i mellanstadiet eller något: vi har en sådan röd mjuk liten boll för det är inomhus, som är helt omöjligt att spela med - i vilket fall som helst, medan alla små ungar springer runt och små sparkar på mjukisbollen, står jag i ett hörn och ser förvirrad ut (gillar inte fotboll så mycket).
Plötsligt ser jag bollen i rörelse, halva klassen på väg mot den och oturligt nog på väg mot mig med, jag rör på mig lite, skakar av benen redo att direkt ta bollen ifrån en snubbe, sparka den i krysset och bli uppkastat av alla mina vänner, när någon sparkar den röda bollen med allting han har, rakt in i mitt ansikte.
Jag minns hur hela min värld var röd av skumboll milisekunden innan FUCKING smärta tog över min näsa.
Blandannat rullade en gång en vanlig fotboll förbi min ankel, upp genom mitt smalben, drog en tur genom lårbenet, upp magen och till bröstet innan den slog i min näsa och gav mig näsblod. Jag har också försökt en bicikletas framför målet, med rätt så bra omständigheter, för att slänga hela min kropp - faktiskt pricka bollen! - och sen få den i pannan. Ah, goda tider!