Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2011-04-13, 08:20
  #49
Avstängd
Anusbananuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av exarotos
DEN SISTA APRIL ÄR DET KORANBORGSMÄSSOAFTON

Jag hoppas att alla medborgare i Sverige bidrar med en koran till bränning.

Ska du delta?
Ja
Citera
2011-04-13, 08:26
  #50
Avstängd
Anusbananuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mattep74
Vill du att talibanerna ska mörda fler svenskar?
De gör de redan, ge dem svar på tal och kasta några talibaner på majbrasan också.
Citera
2011-04-15, 22:09
  #51
Avstängd
Ippskiffs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av T39
Syftet med Konst är inte att vara vackert,

Nej det skall gudarna veta, jag kommer själv släppa en docka inom kort som kommer få hela sveriges folk att vilja döda mig, och jag är säker på att jag kommer behöva polisskydd för att överleva de kommande 3 åren.. Men, dockan KOMMER att fylla en funktion för en grupp som idag är hatad av ALLA i samhället och det KOMMER hjälpa dem att konvertera från mänskligt kött till att nöja sig med dockan istället.. så .. om 50 år när det hela smält in i folks medvetanden och alla lärt sig att man inte kan hata människor för vad de gör med dockor i sitt egna privata rum så kan nog till och med svenska folket fatta att FRIHET ATT TÄNKA och utforska sitt inre är ett koncept som även kan fungera i sverige, av alla länder.


Citat:
Ursprungligen postat av T39
då hade den kvinnliga kroppen hängt som fotografier på alla museum. Han kanske känns som en lustig gubbe med konstiga konstverk. Det tyckte säkert också staten när man ville riva hans byggen, men den lustiga gubben hävdade att det var en bok som således skyddas av yttrandefriheten och inte får rivas... Efter många turer så gav man upp utan att någon hade blivit halshuggen.


We'll see about that. Kan du skriva under här och nu på att när jag släpper min "konst" så kommer du inte ha några problem med den alls, oavsett vilken grupp det är som får "fuel" till sina fantasier och drifter utifrån denna specifika docka?


Tänk efter noga innan du säger ja. Ditt kontrakt är bindande och om du bryter det sedan så får jag nämligen rätt att äta dig levande med fötterna först.
Citera
2011-04-15, 22:12
  #52
Avstängd
Ippskiffs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Anusbananus
De gör de redan, ge dem svar på tal och kasta några talibaner på majbrasan också.

Det kan du bara göra om du frågat dem om lov först och fått OK på det... Kastar du in talibanerna utan deras samtycke så gör du dig skyldig till samma övergrepp som de du vill motverka.

Frihet är Absolut, inte Selektiv.
Citera
2011-04-17, 20:02
  #53
Avstängd
Anusbananuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ippskiff
Det kan du bara göra om du frågat dem om lov först och fått OK på det... Kastar du in talibanerna utan deras samtycke så gör du dig skyldig till samma övergrepp som de du vill motverka.

Frihet är Absolut, inte Selektiv.
Inom 20 år kommer vi inte behöva samtycke från någon annan än oss själva, blattarna kommer att bada i sitt eget blod och Sverige kommer att bli svenskt igen.
Citera
2011-04-18, 05:55
  #54
Medlem
Provocera svenskarna istället.
Gör en serietidning eller ännu bättre en dokusåpa där ett gäng överrepresentativa blåniggrer i 20-25-årsåldern, s.k. ensamkommande barn, överfallsvåldtar blonda och sexiga 11 till 83-åringar i Stockholm, Göteborg och Malmö som tidsfördriv på helgerna. Visa hur de kräver allt gratis och hur de förlåts och ursäktas av media och politiker och får fina livsstilspaket, bostadsrätt, bil, hemmabio, musikstudio, VIP-kort på Stureplan och förbetalt Visa Guldkort som kompensation för att de blivit utmålade som våldtäktsmän när de egentligen är i förtid åldrade flyktingbarn.

P.S. Vinnaren får starta egetpaket med 1 kg kokain, skjutvapen och 10 skriftliga amnestier för framtida domar. Provocera mera!
__________________
Senast redigerad av Evilius 2011-04-18 kl. 06:17.
Citera
2011-04-18, 07:55
  #55
Medlem
Trapeds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ippskiff
Du kan jämföra det med flaggbränning. När muslimer bränner svenska flaggan så blir svenskar upprörda oavsett vem som betalat för flaggan.
Upprördheten springer ur skändandet av en symbol, inte ur räkningen från symbolens konstnär.
Inte riktigt? det är en flagga.. tyg.. och finns ingen anledning att bry mig om att dom gillar Sverige eller inte.
Citera
2011-04-18, 08:00
  #56
Medlem
Trapeds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Squadrista
För att dagens "kristna" svenskar finns inte.

Fixed
Citera
2011-04-19, 07:44
  #57
Medlem
Lars, väx upp. Vi har sett dig nu
Citera
2011-04-23, 12:47
  #58
Medlem
FruGondols avatar
Apropå muslimers provokations-benägenhet.
Om du kallar en amerikanare för kyckling, så kan
du ligga pyrt till. Salig Per Oscarsson mordhotades
och det blev folkstorm när han uppträtt i kalsonger
i Sveriges television. För att ej tala om det ramaskri
som Svenska medborgare hävde opp, när det på
80-talet fanns planer på att lägga ner Kalle Anka
på självaste Julafton... Suck!!
Citera
2011-04-24, 00:38
  #59
Avstängd
Ippskiffs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Traped
Inte riktigt? det är en flagga.. tyg.. och finns ingen anledning att bry mig om att dom gillar Sverige eller inte.

Säg det till en nationalsocialist..
Citera
2011-04-30, 14:02
  #60
Medlem
Jaha då är dagen kommen.
Idag pågår valborgsfirandet i flera delar av Sverige. Så.. hur många här har laddat upp med en koran? Ska bli trevligt att se koranerna till majbrasan.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback