Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
Nej de relaterar inte till folk som tror på UFO. Tror man på UFO:n för man uttrycka sig fritt utan att riskera förföljelser. Kritiserar man zionismen däremot blir man betraktad som ond och som om man vill skicka alla stackars judar till gaskammaren eftersom kritik mot judarna likställs med gaskammare och. även nationalism likställs med gaskammare. Allt eftersom juden har lyckats lura i de flesta att gaskammarlögnerna och sexmiljonerslögnen är sann.
Sedan är det lite märkvärdigt att judarna tillåts komma med sådana här beskyllningar och kräva att vi skall bli itutade dem medan kritik mot judarna blir bestraffad. Att man inte blir dömd för hets mot folkgruppen tyskar för gaskammarpåståenden visar ganska klart och tydligt vilka som styr.
Jag förstår vad du menar men det jag menade var att det på sikt handlar om två metoder:
A) Fördöma , med uttryck som Nazist,mördare,Islamist etc
B) Att försöka förlöjliga hela konceptet genom jämnställa kritik mot sionism med föreställningar om UFO och människor som är isolerade och mobbade av samhället.
De här metoderna är ganska talande för hur man reglerar föreställningar om Holocaust. B) är ganska vanligt då någon med bevis uttalar sig om Sionism tex om man säger att: Brookings styrs av sionister blir man genast relaterad till konspirationer fastän det faktiskt är sionister som har greppet om Brookings..
Jag hoppas du förstod vad jag menade där med UFO..