Citat:
Ursprungligen postat av
swimp78
Lustig situation som uppkommit kring Aron, att en stor del av sveriges "komikerelit" i mellan och korpenklassen sitter och nästan verkar rädda och inte vågar säga emot alternativt underdånigt sväljer allt han säger
När Aron håller låda sitter andra komiker med tindrande ögon tysta och nickar underdånigt "ja, ja.. jasså.. ja"
Karln är ju galen då det kommer till ämnet antisemitism. Helt galen.
Guilliou är antisemt, Linderborg är antisemit, Aftonbladet påstår att judar äter barn, blablabla. Helt paranoida vanföreställningar utan några som helst belägg.
Aron verkar vara en mycket sorglig och oskön person. Tycker att det är lite hånfullt att bjuda in en massa gäster till podden och Aron kan inte ens lägga fem minuter på att googla personerna i fråga. Som med Sara Larsson-avsnittet. Sitter han och låtsas som om han inte ens vet vem hon är, och om han nu verkligen inte vet det hur jobbigt kan det vara att kolla upp det innan, en googling, kanske lyssna på en av hennes låtar på youtube. Säger inte att man måste veta vem hon är eller ens bry sig, men ska man agera någon sorts intervjuare kan det ju vara en fördel att veta någonting om gästen i fråga.
Soran är mest bara självupptagen han får oftast allting att handla om sig själv
Bristav är väl den enda som är lite ödmjuk, inte lätt att försöka styra upp en pod tillsammans med två enorma egon som Soran och Aron. Synd bara att han inte är lite mer allmänbildad.