Citat:
Ursprungligen postat av Pro Patria
Jag ser det inte som något problem att afrika blir ett tillhåll för rasblandare.
Det ser jag som ett väldigt stort problem eftersom att Afrika sub-Sahara är rasligt väldigt ouppblandat. Det är något som jag värderar högt och vill bevara, och inget som jag vill att personer som "Mocken" ska få förstöra. Men i min utopiska framtidsvision så finns det även plats för notoriska rasblandare i denna värld, och den karibiska övärlden tycker jag kunde bli någon frizon för dessa människor.
Citat:
Ursprungligen postat av M_A_R
Dock så är jag inte främmande för att använda mig av den moderna tekniken i en extrem nödsituation.. Det viktigaste är att överleva..
Om det är föräldrarnas egna biologiska barn som skapas på konstgjord väg så ser jag inga fel i det (även om den naturliga proceduren är att föredra), men jag vill inte ha en värld där ägg och spermier doneras kors och tvärs och människor föder barn som inte är deras egna. Då ser jag hellre att den vita rasen dör ut. Kan låta grymt, men jag betraktar mänsklig värdighet som mer viktigt än några blonda skönhetsideal.