Citat:
Ursprungligen postat av fbsnut
Får man kasta hur mycket hat man vill mot muslimer?
Haha, där gav du mig verkligen ett gott skratt.
Trevligt för dig.
Men nej, kanske öppet hat mot muslimer inte är ok, vet ej.
Men de har förbjudit burqa, ett plagg som inte varit förbjudet om det inte var kopplat till islam.
Så om regeringen får kränka dom så borde väl folket få hata dom?
Fast å andra sidan, får folket inte ha på sig vilka kläder de vill så får de antagligen inte ha vilka åsikter de vill heller...visst ja! Det är exakt det tråden handlar om!
Citat:
Ursprungligen postat av fbsnut
Vet du ens om judarnas situation i Frankrike?
Tydligen är de fria att sätta upp förbud som sätter stopp för de viktigaste rättigheterna för ett demokratiskt samhälle, yttrandefriheten.
Citat:
Ursprungligen postat av fbsnut
Fyfan, jag skäms över att bo i ett land med så många nazister. Att hata judar är helt ok, men säger folk något om islam, som faktiskt är det enda aktuella hotet vi utsätts för, då är det inte ok.
Sverige är snarare tvärt om, det är ok att hata muslimer, men när någon säger något dåligt om judarna då tittar folk förskräckt på personen. I alla fall i den äldre skaran.
Och nej, man hatar inte alla judar för att man hatar israel och dess regering.
Du, verkar som israeliterna själva, tycka att israels regering ska ha rätt att föra alla judars talan.
Det är ju israels regering som förtrycker alla judar, de gör brott mot mänskligheten och allmänt ogenomtänkta och respektlösa beslut, och sen skyller från sig på världens alla judar genom att skrika ANTISEMIT så fort någon ifrågasätter deras beslut.
Jag tycker synd om judarna som har en sådan fitta till självutsedd talesman.
På samma sätt som det är synd om muslimerna när några idioter gör brott mot mänskligheten och självmordsbombar civila i islams namn, och säger att alla muslimer tycker så här.