Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2010-09-21, 18:06
  #1
Avstängd
kalifecs avatar
Om Sverige är ett så otroligt fritt land varför får man då inte sälje eller köpa sex?
Det handlar ju om individens egen frihet. Typiskt ett sossesamhälle att bestämma vad folk får göra och inte göra!
2010-09-21, 18:12
  #2
Avstängd
Severoths avatar
No shit Sherlock. Vad vill du diskutera förresten? Att Sverige inte är ett fritt land? Det borde väl alla ha insett vid det här laget.
2010-09-21, 18:23
  #3
Medlem
stenvalls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kalifec
Om Sverige är ett så otroligt fritt land varför får man då inte sälje eller köpa sex?
Det handlar ju om individens egen frihet. Typiskt ett sossesamhälle att bestämma vad folk får göra och inte göra!
Man kan fritt sälja sex i Sverige. Och också köpa sex, men inte i en tillfälligt relation. Dvs. det är bara förbjudet att köpa sex i tillfälligt relation. Du måste minnas Barbo Holmberg -fenomen: var med att stifta lag mot tillfälligt sexköp men vars dotter var gift med Tiger Woods och fick en miljard kronor.

Men kanske sexköpslaget hat någonting med rasismen att göra, förr politiker talade om utländska kvinnor och människohandelvåg, den kom SD och talade om utländska män och våldtäktvåg.
__________________
Senast redigerad av stenvall 2010-09-21 kl. 18:25.
2010-09-21, 21:26
  #4
Medlem
Crossmacks avatar
Nja, lite väl tunt underlag för diskussion. Sök igenom forumet, alternativt Eskortservice och prostitution om du vill diskutera vidare.

Vi låser här //mod

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback