Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2010-07-22, 16:50
  #1
Medlem
En tråd för denna bärbara skönhet från Asus.

http://www.komplett.se/k/ki.aspx?sku=602031

Är den något att ha? Hur ni upplever den? Recension från ägare?
Citera
2010-07-22, 20:26
  #2
Avstängd
finns en modell med 1600x900 skärm också men går d verkligen att spela på 1920x1080 uplösning bra på dem??
Citera
2010-07-24, 21:55
  #3
Avstängd
??
Citera
2010-07-25, 01:38
  #4
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av noppse
En tråd för denna bärbara skönhet från Asus.

http://www.komplett.se/k/ki.aspx?sku=602031

Är den något att ha? Hur ni upplever den? Recension från ägare?

Jadu...visst verkar den bra rent tekniskt och den är ju inte direkt...ful. Även fast tangenterna ser cp osköna.

Läs review på denna sida och avgör själv

För datorn http://www.notebookcheck.net/Asus-G73JH.27673.0.html
För prestanda http://www.notebookcheck.net/Review-...k.31186.0.html

(Skillnaden är att i första så är det en sämre dator rent tekniskt men det är samma "skal" i båda. För att se prestandan så titta på den senare länken)

Ärligt talat efter att ha skummat igenom reviewn så funtar jag på om det verkligen är värt att lägga ner 20000 på en dator som du i stort sett kan få för 12000

http://www.webhallen.com/hardvara/11...4bit-black-red

Det du får för dem extra 8000 är en snäppet vassare processor och lite extra ram (som du ändå aldrig kommer att använda). Men jag har märkt mycket att folk hellre köper ett märke här på flashback, något som jag tycker är riktigt jävla retarded. Speciellt när man köper en speldator som endast är en prestanda grej. Men men...för vissa åker hissen ända upp. It´s up to you.

(review på msi:n http://www.notebookcheck.net/Review-...k.30511.0.html)
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback