Nu har jag läst i hypnix tråd "Jag har samlat ihop de mest prisvärde bärbara" och jag blir lite förvirrad av den tråden tio tusen länkar.
Den datorn är bättre än den hit och dit. Och tydligen har grafikkortets minne ingenting med saken att göra så vad ska man då kolla efter?? Hur funkar det med busshastighet, vad är ett bra tal??
Jag undrar om MSI CX620-019NE är ett bra köp. Det går inte att utöka RAM då det redan är maxat, så det får mig att undra lite annars är det ju ett kanonpris på den. Var in på notebookcheck.net och kikade på Mobility Radeon HD 5470 men all information där sa mig ingenting och WoW fanns inte ens med bland spelen. Processorn var i alla fall bra (för sin klass) vad jag förstod av notebookcheck.net
Laptopen jag har nu är en HP Compaq nx7300 och det gick som sagt att spela WoW även på denna även om det var laggigt i raider och i Shattrat..
Svårt det här!! Och jag kan inte ens nästan tillräckligt känner jag. Hoppas någon kan hjälpa nu!