Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2010-05-25, 18:26
  #1
Medlem
Jagerbys avatar
Från dagens Metro:
"Ordföranden för elitidrottsklubben hade bokar tid hos hudterapeuten för ansiktsbehandling och vaxning av ryggen. Enligt åtalet klädde han av sig helt naken och bad om "grenvaxning". Hudterapeuten sa då nej. När elitklubbsordföranden sedan började smeka sig själv lämna kvinnan rummet. Nu åtalas mannen vid Stockholms tingsrätt. Kundeh ade bokat tid för ansiktsbehandling och ryggvaxning på hudvårdskliniken på Östermalm när mannen tog av sig sina kallsonger, lade sig helt naken på britsen och bad om att bli vaxad runt könsorganet, svarade hudterapeuten "det måste ha blivit något missförstånd". I polisförhör erkänner mannen att han inte kunde "behärska sig" och erkänner även att han fick utlösning när hudterapeuten lämnat rummet.

Nån som vet vem det kan röra sig om?
Har sökt men hittade ingen befintlig tråd.
Citera
2010-05-25, 18:43
  #2
Medlem
spoilers avatar
En ordförande som förekommer en del i media idag:

http://www.fotbollskanalen.se/1.1652...v_har_inte_tid

Har förstås ingen aning om det finns ngt samband.
Citera
2010-05-25, 21:46
  #3
Medlem
ni vet ju hur aftonbladet fungerar.. en elitidrottsklubb är en hobbyklubb... skulle det vara någon mer känd person är det "en person från ett av sveriges absoluta topplag"
Citera
2010-05-26, 02:09
  #4
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av scheutz
ni vet ju hur aftonbladet fungerar.. en elitidrottsklubb är en hobbyklubb... skulle det vara någon mer känd person är det "en person från ett av sveriges absoluta topplag"

Stjärnordförandens skrevchock.
Citera
2010-05-26, 12:00
  #5
Avstängd
Läste också om det i metro och är väldigt nyfiken på vem. Kanske är Hammarbynissen ändå, nå'n som har lust att ringa och fråga?
Citera
2010-06-06, 08:20
  #6
Medlem
Fast det var ju ett ställe vid Brommaplan som han gick till... Locket på?
Citera
2010-06-06, 08:23
  #7
Medlem
Nej förlåt - det var en "Brommabo" stod det i lokaltidningen. Så vilken Bromma-bo är ordförande i en fotbollsklubb? Då alltså inte AIK, Bajen och inte Djurgården för där bor deras ordföranden inte i Bromma. Återstår BP, Ängby kanske Spånga, FK Bromma. Fler?
Citera
2010-06-06, 09:26
  #8
Medlem
spoilers avatar
En ordförande som bor i Bromma:
http://www.stff.se/fa/PERSON/PersonV...rsonid=1538832
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback