mi:ne
är du en sådan unik människa, som inte behöver bekräftelse? isåfall, vad gör du här? pratar med dig själv i textformat? eller talar du till idioter?
jag antar, att bekräftelse baserat på utseende är bräckligt och ohållbart, men du får det att låta som att den som söker bekräftelse i någon form är en svag dåre? det är en stark mänsklig drift, får man den inte tillgodosedd av föräldrar eller sin närmaste omgivning tar man till andra knep, vissa går längre än andra.
föräldrar idag är nog tyvärr rätt osäkra verkar det som, synd att de inte har mer råg i ryggen för det är barnen som får lida för deras vaga och tillmötesgående beteende

jag vet av egen erfarenhet
det är inte ofta du träffar rätt, trots tappra försök. en mycket cynisk och alldeles absurd "så här är det" attityd leder in dig på irrvägar i ditt tänkande.
de som protesterar mot sajten är alltså de som är avundsjuka på grundidén? jösses, du har inte hört talas om ansvarstagande föräldrar?
moralkakor behövs i vissa fall, i detta fall är de väl ändå lämpliga? eller ska man helt förkasta allt vad god smak och anständighet heter?
vart riktar du ditt angrepp?