Citat:
Ursprungligen postat av qrizze
Det är inte säkert att du kan ha stadsnät där du just bor. Allt beror ju på ifall det är installerat i huset eller inte.
Då det är ett Com Hem hus så finns "tre hål i väggen" för digital tv, bredband och telefoni. Men även kabeltv som ingår i alla Com Hem hus. ca 13-14 kanaler ifall jag minns rätt. Och du behöver ingen digitalbox.
Att det är ett hus med Com Hem så behöver det inte betyda att du måste välja just Com Hem. Du kan ju välja adsl ifrån ex. telia, bredbandsbolaget eller vilken leverantör du nu vill ha.
Och det finns ju andra hastigheter ifall du inte vill betala 359 kr. Ex. 25/1 för 299 kr eller 10/1 för 279 kr.
Aha så bara för att man får digitaltven hur funkar de då kommer de inte från "de tre hålna i vägen" det som ingår alltså. Hur ser man om de är anslutet till stadsnätet är de något uttag?