Varför ska det vara ett sådant jävla misstycke om rasism egentligen? Alla folkslag är ju för fan rasistiska. Klart att man sätter sitt eget folk först och det verkar ju vara klassat som rasism i Sverige. Här måste man se ner på sitt eget land och kultur och bara hylla det som kommer från arabländerna och Somalia. För det är ju Guds bästa barn som aldrig gör något fel, utan deras dåliga gärningar är helt och hållet den onda rasistiske vite mannens fel.
Det har blivit jävligt snett någonstans här i samhället.
Jag var själv åt vänster förr, men slutade med det när jag blev lite äldre och började förstå vad som skett och hur sinnessjukt dagens vänstertänk är. Och alliansens också för den delen. Men de vill väl bara åt mer makt och pengar.
Vette fan hur framtiden kommer bli, men jag tror inte den kommer bli så ljus. Ett nytt kaosland fyllt med ghetton, fattigdom, högre arbetslöshet, beväpnade extremister som skjuter folk med "fel" åsikter och kanske till och med inbördeskrig om det skulle sig riktigt illa.
Nä jag tycker nog att en viss del rasism bara gör gott för människor. Man behöver inte hata andra folkslag eller mörda och förtrycka dem. Men vi gör nog bäst i att inte göra världen till ett multikultställe. Inte än i alla fall, vi är långt ifrån mogna för det.
Aja det var allt för mig. Som ni ser så är jag ingen bra politiker, men jag kännde mig tvungen att få ur mig lite skit bara