Citat:
Ursprungligen postat av Mr-anderson
I japan finns också turbo och twin-turbo modeller. Tyvärr finns de inte här, bara som högerstyrda import. Men 3 liters boxer-sexan är inte helt fel. Du får mer bil för pengarna oavsett än en snikutrustad 2liters audi, eller motsvarande bmw. Och AWD'n från Subaru är överlägsen och det är nästan skam att andra bilar jämför sig med Subaru.
http://www.youtube.com/watch?v=B6LsA6C9okE Review of Legacy.
Jag har hört mycket bra om Subaru och tror säkert att den håller bra kvalitet, det som gjorde att jag inte hade med den i min korta lista är egentligen designen som jag tycker är lite tråkig i alla fall jämfört med BMW'n.
På vilket sätt menar du att Subarus fyrhjulsdrift är överlägsen? Vill gärna höra mer om det.
Audi har ju mycket bra renommé för sin drivlina på quattromodellerna, kvalitetsproblemen gäller som jag förstått vissa motormodeller samt elektroniken, även BMW's X-Drive får beröm i biltidningar.