Citat:
Ursprungligen postat av
Priosfei
Jag ser inget fel i mods agerande. Trådens egentliga topic hade ju inget att göra med vilka som är judar/judinnor eller ej.
Det går alldeles utmärkt att diskutera judar och judaism - det finns "tusentals" trådar om detta - men just i aktuellt fall fanns det ingen anledning att börja älta om det. Sedan undrar jag vad TS menar med "judisk dubbelmoral"? Är detta också en slags zionistisk konspiration?
Eller kommer det nu diskuteras huruvida jecke är jude eller ej...?

Där ser man, Priosfei var tydligen en profet....
Den där Jecke är tveklöst _jude, men strunt i honom nu. Mods censurerar tveklöst och vinklar diskussioner i enlighet med den _judiska agendan. Flashback är infiltrerat av _sionister och de har förvandlat detta till _sionistisk media istället för ett fritt forum.
Citat:
Ursprungligen postat av
accvill
1. Det har väldigt mycket med saken att göra eftersom du inte kan döma vad som hände efter mitt inlägg. Mitt inlägg var inte mer offtopic än den jag svarade (OstbullenGrandlux). Ostbullen hade dessutom bara producerat korta mycket skymfande inlägg utan substans. Hans inlägg raderades aldrig utan bara min sidas för att ge andra sidan artificiellt psykologiskt övertag.
Detta har redan diskuterats i tråden om t80u där det tydligt framkom att han är en djävulsdyrkande jude.
Judarna kommer in i bilden eftersom modsen medvetet försöker skapa en mobba-iran-tråd där vi inte får försvara oss.
Och att du hotar med 0.06 är bara kul. Jag måste diskutera allmänt men du får diskutera specifikt? Hyckleri.
Jodå, ni får försvara Iran. Men felet ni gör är att ni blandar ihop argument med person.
Era motdebattörer angriper Iran (eller snarare Irans militära försvar, samt de överdrifter som Iran-fanatiker tror på) med olika argument.
Regel på FB är att man här möter argument med argument.
Ni däremot går istället på personen bakom argumenten, exempelvis genom att kalla dem judar, sionister, rasister, islamofober etc etc. Vilket raderas eftersom det har noll värde för diskussionen, då diskussionen handlar om Irans militära förmåga vs amerikanska hangarfartyg.
Sedan får ni en del ovett tillbaka, men det är inlindat i argument som berör trådens ämne och gör därför att inlägget i stort blir On-topic.
Xelious ger ett utmärkt exempel på just den saken här ovan.
Jag tycker du ska lära dig reglerna på flashback istället för att ljuga och gnälla. Det kommer inte bli bättre för dig. Det här är inget socialkontor för rättshaverister. Din pedofilreligion vill vi inte du ska blanda in i det hela, du och IR5 fick säkerligen varningar för detta i tråden om "Iran kan sänka ett amerikanskt hangarfartyg"... Två fel gör inte ett rätt, ostbullen fick säkerligen varningar och inlägg raderade om han bröt mot reglerna. Du får stå för dina egna regelbrott och som najas säger så är det ditt eget fel om du inte kan argumentera och lockas att bryta mot regler. Det är ingen sandlåda där du kan klaga på att "motståndaren började".
Inlägget i stort handlar om ämnet, förolämpningen är en mindre del av det och totalen blir att inlägget får vara kvar.
Ditt eventuella svar, där du skriker dig hes om vilken äcklig rasistisk jude Xelious är och hur han bör hoppa från en bro och, dö kommer däremot att tas bort eftersom inlägget inte innehåller något som berör trådens ämne utan endast innehåller personangrepp på en motdebattör.
Så nu har du fått lite tips på hur man skriver inlägg, så vi får se om du kan ta det till dig....Din puckade jävlade pedo-iranier.....