Jag är väl inte aggressiv men väl besitter jag en rätt stor portion fräckhet.

Fast ibland är det bara för jäkla trist när söndagsbilister är ute och kör andra dagar än just söndagar, vilket jag vid mer än ett tillfälle påpekat. har helt enkelt frågat idioten om vilken dag det är idag och idioten har svarat ex onsdag. "-ja just det. Det är inte söndag. Vad gör du ute, KÖR HEM!"
två-filer-blir-till-en-pga-vägarbete har jag min lilla taktik på

Bara att spotta en lastbil så långt framsom möjligt, ju större lastbil destu bättre. För dom lämnar mer utrymme till framförvarande än personbilar så där kan man klämma in sig. Men man måste vara lite lurig, ha hyfsat hög hastighet förbi nästan hela lastbilen sen bromsa hårt och svänga in i luckan som är tillräckligt stor. Anar han n¨tt kommer han ju täppa till luckan så man måste var snabb. Detta skapar irritation vilket i sig själv är ganska kul.
Ibland dyker det upp självutnämnda trafikpoliser vid tillfälle som den ovan som går ut och lägger sig i omkörningsfilen, vilket är skönt att veta att ett sådant beteende ger dagsböter. Numera videofilmar jag dessa tillfällen och ringer polisen. Vid minst ett tillfälle har jag gjort omvänt mot dessa, snott deras lucka sen vägrat släppa in dom.